Biegacze, którym zależy na regularnych treningach zawsze znajdą odpowiednią porę, by go zrealizować. Zwłaszcza, gdy jest on częścią programu przygotowującego do startu w zawodach. W codziennym zabieganiu i natłoku obowiązków trudno jest wygospodarować czas potrzebny na trening. Wiele osób decyduje się więc na bieganie nocą.
Nocny trening może być ciekawym przeżyciem. Puste deptaki, cisza i ograniczona ilość psujących powietrze samochodów są zaletą biegania nocą. Nie trzeba wyjeżdżać poza miasto, by przebiec określony dystans. Można to zrobić na miejskich chodnikach. Nocą są one puste, więc można biec bez obaw, że konieczność przebijania się przez tłum ludzi zepsuje ustalone tempo biegu.
Bardziej istotne od pory, jaką wybierzemy sobie na zrealizowanie treningu biegowego jest to, jak się ubierzemy. Strój musi być nie tylko wygodny, ale też przyjazny pod względem utrzymania komfortu cieplnego. Organizm nie może się przegrzać, ani zmarznąć. Ubranie musi więc skutecznie regulować ciepłotę ciała. Nie powinno też krępować ruchów. Dobre ubranie sportowe nie posiada szwów, które mogą powodować bolesne otarcia. Gumki wszyte np. w majtki do biegania nie uwierają i nie wrzynają się w ciało. Dzięki temu łatwiej jest skupić się na treningu.
Najnowsze komentarze