Senior ćwiczy

Osoby starsze nie mają aktualnie zbyt wielu okazji do ruchu, że względu na pandemię. Nie tylko miejsca takie jak baseny i ośrodki rehabilitacyjne są w aktualnej sytuacji nieczynne ale również nie zawsze spacery są polecany. Wyjątek stanowią miejsca, w których seniorzy mogą swobodnie przechodząc się po parku czy też lesie, tak żeby zachować odpowiedni dystans od innych ludzi. Te spacery są bardzo ważne bo czasem stanowią jedyną możliwość poruszania się dla tych osób. Dlatego też warto zastanowić się, czy są ćwiczenia dla osób starszych, które mogą oni wykonywać samodzielnie w zaciszu własnego domu, czy też razem z nami, w końcu wspólne ćwiczenia to świetna rozrywka!

Oczywiście na samo początek możemy zastanowić się nad zakupem sprzętu do samodzielnego ćwiczenia w domu. Rowerek stacjonarny czy maszyna do ćwiczeń ogólnorozwojowych na pewno sprawdzi się tutaj doskonale. Tego rodzaju sprzęt jest już ogólnodostępny i w przystępnej cenie możemy to zamówić prze Internet. Jeśli jednak się nie zdecydujemy, to zawsze możemy postawić na zwykła matę do ćwiczenia jogi, A na pewno sprawdzi się ona w różnych sytuacjach!

W momencie rozłożenia maty na podłodze mamy gotowe miejsce do wykonywania ćwiczeń. Taki trening zawsze warto rozpocząć od rozgrzewki, która przygotuje nasze ciało do dalszego wysiłku. Możemy zacząć od prostych ćwiczeń takich jak skłonny czy też przysiady, które pomogą nam się rozruszać. Pamiętajmy jednak, że nie musimy wykonywać ćwiczeń wielokrotnie i długo, ale raczej dokładnie i systematycznie. Tylko w ten sposób osiągniemy zamierzony rezultat. Warto zdecydować się również na ćwiczenia w pozycji siedzącej i leżącej, w trakcie których możemy zarówno ćwiczyć, jak i odpoczywać. Pamiętajmy również, że po każdych tego typu ćwiczeniach powinniśmy również wykonać trening mięśni kręgosłupa. Czasem wystarczy klasyczny “koci grzbiet” czy też powolny salon i wprost.
Te proste ćwiczenia pozwalają zarówno osobom starszym jak i młodszym na zachowanie pełni sprawności fizycznej.

Author: ecotropicana.net.pl