Jak dbać o zęby?

Zęby wymagają dbania. I często nie wystarcza jedynie regularnie je myć, bowiem aby cieszyć się pięknym, białym uśmiechem przez lata, należy trzymać się pewnych zasad dbania o jamę ustną. Do pielęgnacji zębów i dziąseł przydadzą się narzędzia oraz materiały dostępne w sklepie stomatologicznym TerraDent, na stronie https://www.terradent.pl/.

Codzienne szczotkowanie zębów nic nie da, jeśli nie robi się tego w prawidłowy sposób. Prawidłowy, czyli jaki? Czyszczenie zębów w sposób dokładny, okrągłym ruchem szczoteczki (najlepiej elektrycznej) z wykorzystaniem specjalistycznej i dopasowanej do danych problemów pasty do zębów.

Wyklucz szkodliwe nawyki i słabości

Stan uzębienia pogarsza się podczas pewnych nawyków. Nie służy mu ani obgryzanie ołówków, czy paznokci, ani rozgryzanie twardych cukierków lub orzechów. Takie działania mogą spowodować mikropęknięcia szkliwa lub odłamanie się sporych fragmentów zęba. Niekorzystne jest również nocne podjadanie, ani popijanie słodkich napojów po wieczornym umyciu zębów.

Zęby psują się również od nadmiaru słodyczy i słodkich napojów. Spożywanie ich zwiększa ryzyko próchnicy, dlatego warto pozbyć się tego typu słabości. Cukier bowiem osiada na zębach i dziąsłach oraz języku. Nieprzychylna jest także kawa, której skutki dobrze jest usuwać przy pomocy zabiegów higienicznych, tj. scaling lub piaskowanie.

Bruksizm, sporty i profilaktyka

Bruksizm to inaczej zgrzytanie zębów. Nie masz nad tym kontroli przez sen, ale w ciągu dnia staraj się nie zaciskać zbytnio szczęki. Jeśli takie schorzenie Cię dotyczy, wspomnij o tym podczas wizyty u dentysty. Podobnie, gdy uprawiasz sporty – narażasz zęby na urazy. W takiej sytuacji dobrze zabezpieczyć je używając na przykład szyny ochronnej.

Poza tym należy samodzielnie sprawdzać stan jamy ustnej, aby w razie pierwszych objawów udać się do profesjonalisty. Dobrze jest również od czasu do czasu skorzystać z profesjonalnego zabiegu profilaktycznego, takiego jak scaling, polerowanie, piaskowanie lub lakierowanie. Najlepiej doradzi Ci osobisty dentysta, umów się na wizytę jeszcze dzisiaj!

Author: ecotropicana.net.pl