Pierwszy zarost, pierwsze problemy

Jeśli zauważyłeś u siebie początki owłosienia na twarzy, to znak, że nadchodzi najwyższy czas pierwszego golenia. Marzysz o gęstej i okazałej brodzie na miarę św. Mikołaja? Niestety, możesz się rozczarować, ale w przyszłości wszystko jest możliwe.

OKRES DOJRZEWANIA NASTOLATKA
Obok mutacji głosu, pojawiający się pierwszy zarost na twarzy jest chyba najbardziej oczekiwany przez nastolatka. Jeśli w swoich myślach od razu widzisz siebie jako ulubioną postać z brodą, to możesz spotkać się z rozczarowaniem. Pierwszy zarost objawia się zwykle w kilku włoskach, więc jeśli sądzisz, że po miesiącu wyrośnie obfita broda, to mam złą wiadomość.

OD CZEGO ZALEŻY GĘSTOŚĆ ZAROSTU?
Szczególnie uzależnione jest to od odziedziczonych cech genetycznych. Kiedy Twój tata ma mocny i obfity zarost, to ze sporym prawdopodobieństwem również będziesz taki miał. Istotny w poroście brody jest także testosteron, im wyższy jego poziom w organizmie, tym bujniejsze będzie owłosienie ciała, jednak włosów na głowie będzie mniej. Ważne jest też prawidłowe działanie receptorów androgenowych – odpowiadają one za przeniesienie hormonów we wskazane miejsca na ciele.

PIERWSZE GOLENIE – PIERWSZE PROBLEMY
Jeśli jesteś przed pierwszym goleniem, to przygotuj się na nowe niezapomniane wrażenia. Natomiast, kiedy masz już za sobą tę czynność, to prawdopodobnie nieraz się zaciąłeś. Możliwe jest golenie na mokro i sucho. Pierwsza metoda wymaga pianki lub żelu oraz maszynki z dobrymi ostrzami. Do drugiej potrzebna jest maszynka elektryczna. Technika „na mokro” usuwa włosy aż do cebulek, a „na sucho” zostawia mały fragment włosa. Rzadki zarost goli się łatwiej, ale w przyszłości z całą pewnością czeka Cię więcej zabawy przy goleniu.

POWTARZALNOŚĆ
Regularność z jaką będziesz się golił, da większą wprawę w tej czynności i przyzwyczajenie. Z czasem rzadki zarost zamieni się w mocny i wymagający więcej uwagi. Dzięki temu spełni się marzenie o własnym kształtowaniu brody. Będziesz mógł mieć bokobrody, wąsy czy tzw. kozią bródką. Wszystko zależy od Ciebie!

Author: ecotropicana.net.pl