Jak zrobić wianek z kwiatów

Moda na bycie eko i wracanie do słowiańskich korzeni z roku na rok staje się coraz bardziej popularna. Nie tylko młode dziewczyny pozują do zdjęć na profil w mediach społecznościowych, czy panie wychodzące za mąż decydują się na udekorowanie włosów właśnie wiankami z kwiatów by móc wyglądać tego dnia zjawiskowo i zachwycać naturalnym urokiem. Z tego też powodu warto się zastanowić nad tym jak zrobić wianek z kwiatów? Nawet. Jeśli wiosna ma przyjść dopiero za ładnych kilka miesięcy. W końcu może się również zdarzyć tak, że wianek będziemy wykonywać także zimą, jednak jeśli chodzi o wykorzystanie do niego żywych kwiatów, to może się to łączyć ze sporymi kosztami. Wówczas warto się zastanowić nad tańszym rozwiązaniem i wykorzystaniem kwiatów sztucznych.

Jednak jak zabrać się za robienie wianka. Najłatwiej jest go wykonać przy użyciu roślin o miękkich i elastycznych łodygach takich jak mlecze czy stokrotki. Wówczas wystarczy zebrać odpowiednia ilość roślin o długich łodygach i przystąpić do pracy. Systematycznie przykładać główki kwiatów jedna koło drugiej i oplatać je wokół powstającej w ten sposób wiązki roślin. Dzięki temu otrzymamy zwarty i silny wianek.

Jeśli jednak marzymy o takim wykonanym z kwiatów o twardych łodygach lub z dodatkiem traw i ziół , to warto się zastanowić nad wykorzystaniem nici. Tak wzmocniony wianek łatwiej będzie ułożyć. Jednak warto pamiętać, że ten sposób układania kwiatów może się okazać trudniejszy. Jednak jeśli już nabierzemy wprawy to z łatwością uda nam się uzyskać wymarzoną kompozycje. Z czasem możemy pokusić się o naprawdę ciekawe projekty.

A co jeśli akurat nie mamy dostępu do żywych kwiatów? Warto się wówczas zastanowić nad wiankiem wykonanym z tych sztucznych. Pamiętajmy jednak, że taki wianek musimy umieścić na taśmie i to na niej mocować kwiaty czy to za pomocą kleju na ciepło czy też przyszywając je do materiału. Co prawda to nie będzie ten sam efekt co w przypadku żywych kwiatów, jednak w ten sposób możemy również stworzyć piękną ozdobę.

Author: ecotropicana.net.pl