Niezwykle fascynujące skorupiaki i pająki – ptasznik kędzierzawy terrarium – pająk kędzierzawy. Skrzypłocz cena, spreparowane zwierzęta

wielu z nas nie brakuje miłośników pająków czy skorupiaków. Tych wyjątkowych ulubieńców możemy spotkać nie tylko w zoo, ale i prywatnym mieszkaniu. Tu czasem można też dostrzec zdobiące wnętrze spreparowane zwierzęta

ptasznik kędzierzawy terrarium – pająk kędzierzawy

ciekawym pająkiem jest ptasznik kędzierzawy terrarium, naturalnie zamieszkujący wilgotne lasy tropikalne Kostaryki. Ten pająk kędzierzawy ma ubarwienie w odcieniu brązu, czerni lub szarości. Jego odnóża oraz odwłok pokryte są jaśniejszymi, kręconymi włoskami i stąd tez pochodzi nazwa „kędzierzawy”. Jest to dość spory ptasznik, gdyż długość dorosłego osobnika czasem sięga ośmiu centymetrów. Pająk kędzierzawy jest jednym z najłagodniejszych gatunków. Jak większość ptaszników zza oceanu nie posiada on silnego jadu, a w razie zagrożenia ratuje się ucieczką.

skrzypłocz cena

Dopiero gdy ta jest nieskuteczna wówczas “wyczesuje” włoski z odwłoka, które w przypadku wchłonięcia mogą niemile doświadczyć napastnika. Ptasznik kędzierzawy terrarium można podziwiać w zoo, ale bardzo często jest hodowany w domach. Prócz pająków sporo miłośników znajdują skorupiaki. Dużą popularnością cieszy się skrzypłocz cena którego nie jest niska. Skorupiak ten pochodzi z USA oraz Zatoki Meksykańskiej. Jego wielkość sięga 60 cm. Te niezwykłe skorupiaki od dawna fascynują naukowców. Ich niebieska krew ma unikatowe właściwości.

spreparowane zwierzęta

Nie tylko potrafi natychmiast rozpoznać bakterie, ale też je zniszczyć. Ze względu na te właściwości skrzypłocz cena nie jest mała. Jego pokarmem są przede wszystkim organizmy piaskowe, glony, ślimaki oraz mniejsze ryby. Ponadto trzeba go wyposażyć w 100 litrowe akwarium. Jest on raczej polecany dla wyjątkowych miłośników rzadko spotykanych skorupiaków. Coraz większą popularnością na rynku cieszą się też spreparowane zwierzęta które można zamówić między innymi w sklepach internetowych.

 

Author: ecotropicana.net.pl